5 zalet posiadania psa rasy Cavalier King Charles Spaniel

Charakter

Cavalier King Charles Spaniele to zrównoważone, czułe i bardzo przyjazne psy, kochające niemal wszystkich, których napotkają na swojej drodze :).

hodowla Cavalier King Charles Spaniel

Upodobania

Są szczęśliwe, gdy mogą się wylegiwać na miękkich poduchach (jak na królewskiego psa przystało), ale nie pogardzą też bardziej aktywnymi czynnościami. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się ze swoim psem na długi spacer na świeżym powietrzu, gdzie jest dużo przestrzeni do biegania i świeżej trawy do wąchania, czy też będziesz chciał relaksować się na kanapie przed telewizorem, twój Cavalier King Charles Spaniel, będzie zawsze obok ciebie. Cavaliery idealnie nadają się do domów z dziećmi i innymi zwierzętami ze względu na ich ujmującą i łagodną naturę.

Cavalier King Charles Spaniel

Szkolenie

Ze względu na podatność na szkolenia, idealnie nadadzą się na pierwszego psa, dla mniej wprawnych opiekunów. Konsekwencja i masa parówek, potrafią zdziałać cuda 😉 Większość właścicieli zgodzi się również, że te psy nie mają tendencji do nadmiernego szczekania.

Umaszczenie

Sunia w naszej domowej hodowli to typowy przedstawiciel rasy Cavalier King Charles Spaniel o umaszczeniu blenheim: posiada głęboki kasztanowo-rudy kolor łat równomiernie rozmieszczonych na perłowobiałym tle. Moim skromnym zdaniem – Cavalier King Charles Spaniel blenheim to najpiękniejszy przedstawiciel cavalierów 🙂

Pielęgnacja sierści

Błyszcząca i jedwabista sierść cavalier king charles spaniela nie wymaga nadmiernej pielęgnacji. Aby uzyskać piękny połysk i nie doprowadzić do jej kołtunienia, należy regularnie ją szczotkować.

Dodaj komentarz